Wypoczynek

Święto Tibilisi w Warszawie

Święto Tibilisi w Warszawie
Informacja prasowa Warszawa, 21.10.2019r. Święto Tibilisi w Warszawie Wszystkich miłośników dobrego jedzenia i gruzińskiej kultury zapraszamy na Święto Tibilisi, które odbędzie się 26 października od

Informacja prasowa Warszawa, 21.10.2019r.

Święto Tibilisi w Warszawie

Wszystkich miłośników dobrego jedzenia i gruzińskiej kultury zapraszamy
na Święto Tibilisi, które odbędzie się 26 października od godz. 12.00 na terenie restauracji Leo’s Marani przy ul. Marszałkowskiej 85 w Warszawie. Współorganizatorem wydarzenia jest Ambasada Gruzji w Warszawie.

W październiku stolica Gruzji celebruje doroczne Święto Urodzaju. Dzielnica Starego Tibilisi rozbrzmiewa tradycyjną muzyką i wypełnia się stoiskami z pysznymi, tradycyjnymi potrawami, słodyczami oraz ludowym rękodziełem. Dodatkową atrakcją są występy zespołów ludowych. W tym roku to święto będzie również obchodzone w Warszawie.

Święto Tibilisi w sercu Warszawy
W ostatnią sobotę października przy ulicy Marszałkowskiej 85 w Warszawie restauracja Leo’s Marani przy współpracy z Ambasadą Gruzji i gruzińską organizacją Qartuli Gvavebi, organizuje Święto Tibilisi w Warszawie. Na zaproszenie organizatorów do Polski przylecą m.in. artyści gruzińskiej estrady i projektanci mody. Tego dnia przed restauracją staną również stoiska z tradycyjnymi potrawami, słodkościami i rękodziełem. Wielbiciele gruzińskiej kultury i kuchni będą mogli zarówno zaopatrzyć się w ichniejsze specjały jak również wziąć udział w warsztatach kulinarnych i nauczyć się gotować pierożki chinkali, piec placki chaczapuri i przygotowywać słodkie czurczele a wieczorem zasiąść do prawdziwej, gruzińskiej uczty.

Uczta dla ciała i duszy
Jarmark produktów gruzińskich wystartuje w samo południe, zaś warsztaty kulinarne
odbędą się godz. 14.00. Natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się prawdziwa gruzińska uczta połączona z pokazami mody od gruzińskich projektantów. Wieczór uświetni występ gruzińskiej gwiazdy estrady Salome Mirianashvili.
Z Okazji Święta Tibilisi Levan Dumbowski, Szef Kuchni Leo’s Marani przygotował również specjalne menu, m.in.: jagnięcina duszona w pomidorach, szaszłyki z żeberek jagnięcych,
a także wypiekane na miejscu chaczapuri i słodkości. W tak wyjątkowy wieczór nie może oczywiście zabraknąć „Madam Bovar” – autorskiego dania Szefa Kuchni Levana Dumbowskiego, które jest słynne w całej Gruzji.
– Moim marzeniem jest, by tego dnia stworzyć namiastkę Gruzji w centrum Warszawy Mam nadzieję, że to będzie dla wszystkich wspaniały i niezapomniany dzień. – mówi Levan Dumbowski, Szef Kuchni w restauracji Leo’s Marani. – Chciałbym, by takie wydarzenia weszły na stałe do kalendarza warszawskich imprez. – dodaje.

A to już wiesz?  Emirates z wizytą w Warszawie przed rozpoczęciem codziennych rejsów do Dubaju

Pełny program wydarzenia
12.00 – 16.00: jarmark produktów gruzińskich
14.00 – 17.00: warsztaty kulinarne z przygotowywania chinkali, chaczapuri i czurczeli
19.00 – 23.00: uczta gruzińska, pokazy mody, występ Salome Mirianashvili.
W tym dniu obowiązuje specjalna karta menu opracowana przez Szefa Kuchni.
Więcej informacji pod nr tel. restauracji Leo’s Marani: tel. 22 579 44 42.

………………………………………………………………………………………………………………………..……………………………
Leo’s Marani to restauracja gruzińsko-ormiańska, która mieści się przy ul. Marszałkowskiej 85 w Warszawie.
W tym miejscu wszystkie potrawy przygotowywane są z prawdziwą pasją i z najwyższej jakości składników. Szefem Kuchni jest znany w Europie i utytułowany wieloma nagrodami gruziński kucharz Levan Dumbowski.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy