Biblioteczka

Matteo Spicuglia, Ziemia utracona

Matteo Spicuglia, Ziemia utracona
Informacja prasowa z dnia 25.10.2016 r. Matteo Spicuglia, Ziemia utracona, liczba stron: 206, cena: 24,90 zł, ISBN: 978-83-7516-992-8 Z powodu mego imienia… Jak podaje organizacja

Informacja prasowa z dnia 25.10.2016 r.

Matteo Spicuglia, Ziemia utracona, liczba stron: 206, cena: 24,90 zł, ISBN: 978-83-7516-992-8
Z powodu mego imienia…

Jak podaje organizacja Open Doors – 100 milionów ludzi w ponad 150 krajach jest prześladowanych z powodu tego, że wierzą w Jezusa Chrystusa. Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest zwracać uwagę świata na tę delikatną kwestię, dlatego też Wydawnictwo Świętego Wojciecha zdecydowało się na publikację książki Ziemia utracona.

Ziemia utracona to opowieść o Asyryjczykach, jednej z najstarszych mniejszości chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie, ostatnim ludzie posługującym się językiem aramejskim, językiem Jezusa. To opowieść o ucieczce i ciągłych prześladowaniach, które na pograniczu Turcji, Syrii i Iraku trwają od 1915 roku. To reportaż z Tur Abdin – historycznej kolebki tych chrześcijan, miejsca, którego nie ma na mapach. Reportaż o ludziach, których życie jest zagrożone, o mężczyznach i kobietach, młodych i starych; o ranach i nadziei tych, którzy dziś ryzykują, zostając w domu.

Jak przekonuje – Zygmunt Kwiatkowski SJ – w przedmowie do wydania polskiego: „O tym, co znaczy prześladowanie, mówią nam w Ziemi utraconej jego ofiary. Nie dokonują analiz, nie odnoszą się do abstrakcyjnych idei i pojęć – ich wypowiedzi to żywe świadectwa ich życiowego dramatu. Dramat tych ludzi staje się dla nas wyzwaniem: zarówno intelektualnym (spróbuj zrozumieć, co się dzieje), jak i moralnym (zrób coś w tej sprawie); i wreszcie, jest to dla nas wyzwanie duchowe, abyśmy głębiej żyli Ewangelią na co dzień.”
Ta książka daje nam wgląd w teraźniejszość i przyszłość wszystkich mniejszości na Bliskim Wschodzie.

O autorze:
Matteo Spicuglia (ur. 1979), dziennikarz, od 2007 roku pracuje dla RAI. W latach 2002-2007 jako korespondent towarzyszył Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI w ich pielgrzymkach. Jest współautorem, wraz ze Stefanem Rogliattim, filmu Shlomo – reportażu o chrześcijanach żyjących na Bliskim Wschodzie. W roku 2015 Spicuglia otrzymał nagrodę dziennikarską Pietro di Donato.

A to już wiesz?  Warszawa literacka lat międzywojennych - Teresa Dąbrowska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy