turystyka Wypoczynek Zdrowie

Kieślowski, Biały Orzeł i Śląskie Davos, czyli dolnośląskie uzdrowiska

Data publikacji: 22.09.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kieślowski, Biały Orzeł i Śląskie Davos, czyli dolnośląskie uzdrowiska Kategoria: zdrowie, turystyka, wypoczynek Nie ma takiego drugiego miejsca

Data publikacji: 22.09.2015

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kieślowski, Biały Orzeł i Śląskie Davos, czyli dolnośląskie uzdrowiska

Kategoria: zdrowie, turystyka, wypoczynek

Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce – Dolny Śląsk mógłby z powodzeniem pretendować do miana polskiego zagłębia uzdrowiskowego. Baza tego rodzaju ośrodków stale się tutaj powiększa, a nowe obiekty już dzisiaj pełne są powracających do zdrowia kuracjuszy.

Dolny Śląsk posiada olbrzymi potencjał w zakresie leczenie uzdrowiskowego. Dość powiedzieć, że tutejsze Cieplice są uważane za najstarszy tego rodzaju obiekt w Polsce, a to zaledwie jeden z przykładów miejsca, dzięki któremu w tym regionie można poprawić swój stan zdrowia. Co więcej ta uzdrowiskowa i opiekuńczo-lecznicza baza Dolnego Śląska ciągle się rozszerza. Jedną z firm, która się do tego przyczynia, jest Spółka Sanatoria Dolnośląskie.

W tym roku pierwsi pensjonariusze pojawili się np. w Dolnośląskim Ośrodku Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł’ w Sokołowsku, zwanym Śląskim Davos. Ten nowy obiekt specjalizuje się w opiece nad osobami starszymi oraz pacjentami po zabiegach operacyjnych, wymagających rehabilitacji. Pensjonariuszami są tu osoby dorosłe, które wymagają opieki osób trzecich i oczekują najwyższej jakości usług, jak również osoby starsze i pacjenci po zabiegach na rekonwalescencji. Nowy ośrodek w Sokołowsku wyposażony jest w pełni profesjonalny sprzęt medyczny, zapewniający bezpieczeństwo i wygodę, m.in. łóżka rehabilitacyjne, system powiadamiania alarmowego dla każdego pensjonariusza czy udogodnienia dla niepełnosprawnych – windy i łazienki z uchwytami. Co ciekawe, na terenie obiektu znajduje się także pełen zieleni Ogród Zimowy. Sokołowski ośrodek to kolejne z miejsc, które rozwija Spółka Sanatoria Dolnośląskie. Po świetnie funkcjonujących już sanatoriach: „Azalii” w Szczawnie-Zdroju i „Zimowicie” w Dusznikach-Zdroju, oferujących turnusy lecznicze, rehabilitacyjne i hotelowe oraz zabiegi rehabilitacyjne.

Uzupełnieniem pobytu w Sokołowsku może być szereg ciekawych propozycji kulturalnych, które ta miejscowość oferuje. Warto wspomnieć choćby o festiwalu filmowym „Sokołowsko Festiwal Hommage à Kieślowski", podczas którego wyświetlane są filmy wyreżyserowane przez jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów – Krzysztofa Kieślowskiego, czy Festiwalu Muzyki Eksperymentalnej „Sanatorium Dźwięku”. Spółka Sanatoria Dolnośląskie współuczestniczy w organizacji całego przedsięwzięcia.

A to już wiesz?  Ferie na stoku, czyli zimowa przygoda dla całej rodziny

Wkrótce Spółka Sanatoria Dolnośląskie otworzy kolejny obiekt, którego remont właśnie się kończy, „Waligórę”. Dzięki temu zagubione pośród Gór Suchych Sokołowsko, ze swoim niepowtarzalnym urokiem i klimatem przywracającym zdrowie i siły, powoli staje się przyjaznym azylem dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Więcej informacji o ośrodkach na: www.sanatoria-dolnoslaskie.pl

źródło: Biuro Prasowe Unia Uzdrowisk Polskich

Załączniki: Kieślowski, Biały Orzeł i Śląskie Davos, czyli dolnośląskie uzdrowiska zdrowie, turystyka, wypoczynek -

Hashtagi: #zdrowie #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy