Biznes turystyka

Poczuj atmosferę alpejskich świąt na jarmarkach bożonarodzeniowych w Trentino

Poczuj atmosferę alpejskich świąt na jarmarkach bożonarodzeniowych w Trentino
Zima we Włoszech to nie tylko narty. Położony w malowniczej scenerii region Trentino, swoim gościom oferuje przepiękne widoki, wiele atrakcji kulturalnych oraz słynne w Europie i na świecie jarmarki

Data publikacji: 2019-11-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poczuj atmosferę alpejskich świąt na jarmarkach bożonarodzeniowych w Trentino
Kategoria: Turystyka, BIZNES

Zima we Włoszech to nie tylko narty. Położony w malowniczej scenerii region Trentino, swoim gościom oferuje przepiękne widoki, wiele atrakcji kulturalnych oraz słynne w Europie i na świecie jarmarki bożonarodzeniowe.

Zima we Włoszech to nie tylko narty. Położony w malowniczej scenerii region Trentino, swoim gościom oferuje przepiękne widoki, wiele atrakcji kulturalnych oraz słynne w Europie i na świecie jarmarki bożonarodzeniowe. Entuzjaści tradycyjnych smaków i lokalnej kultury już od połowy listopada będą mogli skosztować regionalnych wyrobów, zaopatrzyć się w prezenty bożonarodzeniowe u rękodzielników i wziąć udział w towarzyszących kiermaszom wydarzeniach rozrywkowych.

Położony w malowniczych Dolomitach, włoski region Trentino zimą oferuje swoim gościom wiele atrakcji. Od sportowych aktywności na stokach, przez wycieczki krajoznawcze do miast i miasteczek, po doświadczenia kulturalne i kulinarne. Zwłaszcza w czasie adwentu i w okresie Bożego Narodzenia można poczuć w Trentino wyjątkową atmosferę alpejskich świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe organizowane tutaj już od ponad dwudziestu lat – to kolorowe, pachnące świątecznymi przysmakami targowiska, z których każde ma niepowtarzalny charakter i atmosferę.

Magia światła i świąt Bożego Narodzenia

Najwcześniej, bo już 15 listopada, rozpoczyna się jarmark świąteczny w Arco, w gminie Alto Garda e Ledro, który potrwa do 6 stycznia. W tym czasie pośród dziesiątek aromatycznych smakołyków i straganów ze świątecznymi różnościami będzie można doświadczyć prawdziwej magii świąt, którą przywoła trzecia edycja Fairytale Light Show. Nowoczesny pokaz świetlny to okazja do poznania legendarnej historii miasteczka. Bajkowe widowisko o miłości, smokach, wróżkach i czarach będzie można podziwiać od 26 grudnia do 6 stycznia, na fasadzie miejscowego ratusza.

Urok historycznej Gwiazdki

Osoby poszukujące prawdziwie tradycyjnych świątecznych zwyczajów powinny wybrać się do średniowiecznej wioski Canale di Tenno nad jeziorem Garda w Trentino. Historyczna zabudowa sprawia, że ta maleńka miejscowość zyskuje niespotykany urok. Wąskie uliczki, które wznoszą się mozolnie, by zaraz opadać zgodnie z ukształtowaniem terenu i wiją wśród ciasno pobudowanych, kamiennych domków, tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca.

A to już wiesz?  Wielkanocne menu w Emirates

W tej oryginalnej scenerii, w każdą sobotę i niedzielę od 23 listopada do 15 grudnia w godzinach 9:30-18:30, będzie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy z udziałem lokalnych rzemieślników. Weekendowy kiermasz to też okazja, aby poznać przepisy tradycyjnej kuchni oraz posmakować produktów regionalnych, zarówno tych na straganach, jak i tych z kuszącej zapachami potraw starej tawerny. Goście spędzający w Trentino święta także mogą spodziewać się atrakcji w Canale. 26 grudnia od godziny 14 będzie można tam odwiedzić żywą szopkę oraz przyłączyć się do tradycyjnego kolędowania przy dźwiękach dud.

Miasto Bożego Narodzenia

Jednym z największych i najbardziej cenionych jest jarmark bożonarodzeniowy w Trento. Renoma i już dwudziestosześcioletnia tradycja przyciągają coraz więcej gości i sprzedawców. Podczas tegorocznej edycji, na dwóch historycznych placach w centrum miasta – Piazza Fiera i Piazza Cesare Battisti, stanie aż 90 stoisk. Najwyższej jakości lokalne rzemiosło, regionalne przysmaki i wyśmienite wina, na czele z miejscowym spumante to znaki rozpoznawcze jarmarku w stolicy Trentino i alpejskiej tradycji. Kupić tu można oryginalne produkty, takie jak: sery, salami, dżemy, różnego rodzaju dodatki, a także 20 gatunków piwa produkowanego w Trentino.

Jarmark potrwa od 23 listopada 2019 r. do 6 stycznia 2020 r. i będzie czynny od niedzieli do czwartku od 10 rano do 19:30 oraz w piątki i soboty od 10 rano do 20:30. Wyjątkowo w sobotę 14 grudnia i sobotę 4 stycznia, targ będzie funkcjonował od 10 rano do 11 wieczorem, a 26 grudnia 2019 r. oraz 1 i 6 stycznia 2020 r. od 10 rano do 19:30

Bożonarodzeniowe jarmarki odbywają się w wielu zakątkach Trentino i już na stałe wpisały się w tradycję regionu. Świąteczne rynki wypełnione rzeźbionymi figurkami i ręcznie robionymi zabawkami stają się w okresie przed, w trakcie i po Bożym Narodzeniu centrami życia i kultury dla lokalnej społeczności oraz turystów. A odwiedziny drewnianych straganów ozdobionych pachnącą jodłą i kuszących aromatem świątecznych ciast, czy grzanego wina to obowiązkowy punkt na trasie wycieczek i spacerów po miasteczkach Trentino.

A to już wiesz?  Rainbow Tours S.A. - Nowa, zwiększona Gwarancja Ubezpieczeniowa

Więcej informacji na temat innych atrakcji regionu Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl/

Jak dojechać do Trentino?

Do Trentino najszybciej dotrzemy samolotem, zaś z lotniska – autobusem lub taksówką. Poniżej mapa, na której napisano, jaka odległość dzieli poszczególne rejony Trentino od najbliższych lotnisk. Oczywiście latają tam tanie linie, takie jak Wizzair i Ryanair. Z Polski można również jechać samochodem lub autobusem, ale jest to dłuższa podróż. Podróż samochodem z Warszawy do Trento (stolicy regionu) może trwać ok. 16 h.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Poczuj atmosferę alpejskich świąt na jarmarkach bożonarodzeniowych w Trentino Turystyka, BIZNES - Zima we Włoszech to nie tylko narty. Położony w malowniczej scenerii region Trentino, swoim gościom oferuje przepiękne widoki, wiele atrakcji kulturalnych oraz słynne w Europie i na świecie jarmarki bożonarodzeniowe.
Hashtagi: #Turystyka #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy