nowe produkty/usługi turystyka Wypoczynek

Wideorejestrator Mio MiVue 388 – Twój mały Wielki Brat

Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nowy wideorejestrator z modułem geolokalizacji. Mio MiVue 388 jest wyposażony w GPS, czujnik wstrząsów, mapę fotoradarów, a także czujnik ruchu. Wszystkie te funkcje kryje kompaktowa, lekka i wytrzymała obudowa montowana na obrotowym

Data publikacji: 19.06.2013

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wideorejestrator Mio MiVue 388 – Twój mały Wielki Brat

Kategoria: nowe produkty/usługi, turystyka, wypoczynek

Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nowy wideorejestrator z modułem geolokalizacji. Mio MiVue 388 jest wyposażony w GPS, czujnik wstrząsów, mapę fotoradarów, a także czujnik ruchu. Wszystkie te funkcje kryje kompaktowa, lekka i wytrzymała obudowa montowana na obrotowym uchwycie.

Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nowy wideorejestrator z modułem geolokalizacji. Mio MiVue 388 jest wyposażony w GPS, czujnik wstrząsów, mapę fotoradarów, a także czujnik ruchu. Wszystkie te funkcje kryje kompaktowa, lekka i wytrzymała obudowa montowana na obrotowym uchwycie.

Moduł GPS

MiVue 388 jako pierwsze wideorejestratory w ofercie marki Mio wyposażone zostały w moduł GPS. Po otrzymaniu sygnału z satelity urządzenie precyzyjnie określa położenie, koordynaty i prędkość pojazdu. Przy odtwarzaniu zarejestrowanych filmów na komputerze można dokładnie śledzić trasę przebytą w każdej chwili nagrania. W połączeniu z czujnikiem wstrząsów użytkownik otrzymuje obraz wraz z dokładnymi i kompleksowymi danymi dotyczącymi parametrów jazdy.

Baza fotoradarów

„Moduł GPS w wideorejestratorach otwiera nowe możliwości. Dzięki niemu mogliśmy MiVue 388 wyposażyć w bazę fotoradarów. Teraz oprócz nagrania z podróży urządzenia sygnalizują  kierowcom  punkty kontroli prędkości. Przypominają też o  obowiązującyche ograniczeniach prędkości” – komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager MiTAC Europe, oddział w Polsce.

Wykorzystano w tym celu dane o położeniu urządzeń mierzących prędkość na drodze. Na podstawie koordynatów samochodu urządzenia Mio wykrywają, czy pojazd zbliża się do jednego z nich i za  pomocą sygnału dźwiękowego i grafiki na wyświetlaczu powiadamiają  o tym kierowcę.  

Do uruchomienia bazy fotoradarów wideorejestratory Mio MiVue 388 nie wymagają żadnych dodatkowych opłat.  To wymierna korzyść dla użytkowników, gdyż jednoroczna subskrypcja baz fotoradarów w całej Europie dla nawigacji PND to koszt  blisko 30 Euro. W przypadku wideorejestratorów MiVue bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo. Po odwiedzeniu strony serwisowej będzie można pobrać najnowsze aktualizacje bazy fotoradarów i zainstalować je na swoich urządzeniach.

A to już wiesz?  B&B Hotels rozszerza współpracę z platformą TrustYou

Czujnik wstrząsów

MiVue 388 wyposażono, podobnie jak wszystkie wideorejestratory Mio, w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się samochodu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały.

W przypadkach, gdy urządzenie wykryje nagłą, gwałtowną zmianę rejestrowanych wstrząsów dane nagranie zostanie oznaczone jako zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Parametry nagrywania

Nagrywane przez MiVue 388 materiały są rejestrowane w rozdzielczości Full HD, 1920×1080 pikseli. Kompresja plików odbywa się w formacie H.264, czyli w sposób analogiczny, jak dokonuje to m.in. YouTube. Dzięki temu nagrania zajmują mniej miejsca i nie wpływa to negatywnie na jakość zgromadzonego materiału.

Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, o każdej porze dnia i nocy.

Czujnik ruchu i tryb aparatu fotograficznego

Urządzenie, jako najwyższe z serii, ma także wszystkie pozostałe tryby nagrywania znane z serii MiVue, np.  jest wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Gdy specjalne sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. Natomiast tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku lub  dokumentowania innych, ciekawych wydarzeń z podróży.

Zarządzanie z poziomu komputera

MiVue Manager stanowi multimedialną platformę do obsługi materiałów zebranych przez wideorejestrator. Filmy i zdjęcia można łatwo odnaleźć, posortowane według dat ich nagrania. Oglądając nagrane filmy jednocześnie można śledzić przebytą trasę, oznaczoną na mapie widocznej z poziomu programu, a także sprawdzać zapis z czujnika wstrząsów.

Aplikacja jest zintegrowana z Facebookiem i YouTube. Bezpośrednio z niej możemy przesyłać filmy na wspomniane portale społecznościowe – dodaje Tarik Hassan.

A to już wiesz?  Turcja zaprasza do siebie na Światowy Dzień Turystyki

Oszczędności i jeszcze więcej

Wideorejestratory to wciąż zdobywają popularność na całym świecie, a każdy użytkownik znajduje inny powód, dla którego korzysta z tego typu urządzeń. Zarejestrowane dzięki nim nagrania coraz powszechniej akceptowane jako dowód w sprawie przez policję i sądy. Już samo posiadanie kamery w samochodzie często zwiększa poczucie bezpieczeństwa wobec nieuczciwych użytkowników dróg.. Na Zachodzie posiadanie wideorejestratora bywa nawet brane pod uwagę przy wyliczaniu składek ubezpieczeniowych. Regularnie aktualizowana baza fotoradarów to także argument, który przekona wielu użytkowników, do sięgnięcia po tego typu urządzenie. Jeszcze inni użytkownicy będą chcieli nagrać wideo-pamiątkę z wakacyjnej podróży, do czego doskonale posłuży wysokiej klasy obiektyw i nagrania Full HD. Granicę możliwości zastosowania wyznacza jedynie nasza wyobraźnia.

 

 

MiTAC International Corporation — informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

 

źródło: Biuro Prasowe MiTAC Europe

Załączniki: Wideorejestrator Mio MiVue 388 - Twój mały Wielki Brat nowe produkty/usługi, turystyka, wypoczynek - Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nowy wideorejestrator z modułem geolokalizacji. Mio MiVue 388 jest wyposażony w GPS, czujnik wstrząsów, mapę fotoradarów, a także czujnik ruchu. Wszystkie te funkcje kryje kompaktowa, lekka i wytrzymała obudowa montowana na obrotowym uchwycie.

Hashtagi: #nowe produkty/usługi #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy