Wypoczynek

Wakacje rozkręciły się na dobre

Wakacje rozkręciły się na dobre
Aquapark H2Ostróg Racibórz, 17.07.2015 r. I N F O R M A C J A P R A S O W A Wakacje rozkręciły się

Aquapark H2Ostróg Racibórz, 17.07.2015 r.

I N F O R M A C J A P R A S O W A

Wakacje rozkręciły się na dobre, co widać po rosnącej z dnia na dzień frekwencji w raciborskim aquaparku H2Ostróg. Dziecięce śmiechy słychać tam już od wczesnych godzin porannych do samego wieczora. Z obiektu chętnie korzystają całe rodziny oraz grupy zorganizowane. Pływalnię regularnie odwiedzają raciborskie kluby osiedlowe oraz półkolonie z gmin ościennych, bo dobra zabawa to w H2Ostróg podstawa.

Wakacje w aquaparku H2Ostróg

W tym roku, podobnie jak w ubiegłe wakacje, raciborski aquapark H2Ostróg jest jednym z najczęściej odwiedzanym miejscem przez najmłodszych mieszkańców Raciborza i miejscowości ościennych spędzających wakacje w domu. Mimo pięknej pogody i upalnych dni dzieci i młodzież chętniej korzystają z zamkniętego kompleksu niż basenów pod chmurką. Dlaczego? – Aquapark to najlepszy basen do pływania! Lubię wir, obie zjeżdżalnie i głęboki basen. Podoba mi się tutaj, bo jest czysto i bezpiecznie – mówi Julia Tomala z Brzeźnicy. – A ja lubię przyjeżdżać do H2Ostróg, bo jest fajnie i mogę się bawić z kolegami i koleżankami z klasy. Uwielbiam rwącą rzekę i basen z bramkami, dlatego z niecierpliwością czekam na każdy kolejny wyjazd – mówi Weronika Czajka z Grzegorzowic.

Od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora na obiekcie gwarno i wesoło. Przyjeżdżają tutaj całe rodziny, przychodzą dziadkowie z wnukami oraz spora liczba grup zorganizowanych. Tylko w ubiegłym tygodniu H2Ostróg odwiedziły dzieci, które uczestniczą w gminnych półkoloniach w Rudniku, Studziennej, Sudole i raciborskich klubach osiedlowych. Natomiast zaraz na początku wakacji w basenach raciborskiego aquaparku miło spędzały czas dzieci z Ukrainy, Gaszowic, Budzisk, Krowiarek czy Baborowa.

Wspaniała zabawa jest możliwa dzięki basenom o różnej głębokości, dwóm torom przeszkód, rwącej rzece czy dwóch zjeżdżalniom rurowym – pomarańczowej oraz czarnej. Ta ostatnia posiada cztery programy multimedialne, których fanką jest dwunastoletnia Patrycja Pater z Łubowic. – Moją ulubioną atrakcją jest czarna zjeżdżalnia, która w środku się świeci. Zawsze chętnie tu przyjeżdżam, ponieważ jest dużo zabawy i śmiechu. W basenach otwartych woda jest zimniejsza i czasami brudna – mówi Patrycja Pater.

A to już wiesz?  Orle Gniazdo Szczyrk dołącza do rodziny Mercure

Z oferty zadowoleni są również nauczyciele, których podopieczni korzystają z usług parku wodnego H2Ostróg. – Raciborski aquapark mogę jak najbardziej polecić. Jest to świetne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ posiada szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych – zapewnia Bożena Walaszek, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. abp. Józefa Gawliny w Rudniku. Zdanie to podziela Natalia Cyfka, nauczycielka języka niemieckiego i edukacji wczesnoszkolnej w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Raciborzu Sudole. – W H2Ostróg jestem pierwszy raz, jednak od razu muszę przyznać, że jest czysto i schludnie, a obiekt zrobił na mnie dobre wrażenie. Ponadto uważam, że pomysł osobnych stref dla dzieci i dorosłych jest strzałem w dziesiątkę, a ilość atrakcji zapobiega nudzie. Dzieciaki wolą tu przebywać, bo po prostu świetnie się bawią, czują się bezpiecznie i jest mniej ludzi, niż na odkrytych basenach. Sama nie jestem najlepszym pływakiem, dlatego zdecydowanie wolę zamkniętą pływalnię od basenów na wolnym powietrzu – przekonuje Natalia Cyfka.

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu oraz „naładowania baterii” przed kolejnym rokiem szkolnym, dlatego warto go spędzić go tam, gdzie nie tylko można się dobrze bawić, ale i zdrowo odpocząć. Takim miejscem z pewnością jest raciborski aquapark H2Ostróg.

***

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***

H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy granicy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy, jak: RAFAKO S. A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S. A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S. A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta: Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy: Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

A to już wiesz?  Ucieknij przed budzikiem na wakacje z Rainbow Tours

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy