turystyka Wypoczynek

Spółka zależna Rainbow pozyskuje nowy hotel na Krecie

Spółka zależna Rainbow pozyskuje nowy hotel na Krecie
należąca do Rainbow Tours S.A.  spółka White Olive A.E. podpisała długoterminową umowę wynajmu nieruchomości hotelowej na greckiej wsypie

Data publikacji: 08.10.2019

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Spółka zależna Rainbow pozyskuje nowy hotel na Krecie

Kategoria: turystyka, wypoczynek, turystyka, wypoczynek

należąca do Rainbow Tours S.A.  spółka White Olive A.E. podpisała długoterminową umowę wynajmu nieruchomości hotelowej na greckiej wsypie Kreta

W dniu 7 października 2019 roku należąca do Rainbow Tours S.A.  spółka White Olive A.E. podpisała długoterminową umowę wynajmu nieruchomości hotelowej na greckiej wsypie Kreta, działającej aktualnie pod nazwą „Agelia Beach Hotel”.

Hotel położony jest w Sfakaki, niedaleko popularnego miasteczka Retimno i praktycznie w połowie drogi między dwoma międzynarodowymi portami lotniczymi w Heraklionie i Chanii.

Podpisana umowa przewiduje okres 20 lat najmu i zakłada kolejne inwestycje w remont i rozbudowę obiektu, który obecnie liczy  85 pokoi, składa się z 5-piętrowego budynku, 3 basenów, 2 restauracji i 2 barów. Hotel położony jest bezpośrednio przy samej plaży dzięki czemu praktycznie wszystkie pokoje hotelu oferują widok na morze. Na parterze budynku znajdują się pokoje z bezpośrednim dostępem do basenu. Zamiarem spółki White Olive A.E., jest remont nieruchomości hotelowej oraz jej adaptacja do podwyższonego standardu. W planie m.in. wybudowanie restauracji a’la carte i centrum SPA, gruntowny remont łazienek i pokoi oraz powiększenie głównego basenu.

Po zakończeniu prac remontowych hotel będzie działał w formule All Inclusive, w  standardzie 5* pod nazwą White Olive Elite Rethymno.

„Jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji. Hotel ma ogromny potencjał komercyjny – jest na samej plaży, jednej z najlepszych w regionie, oferuje przepiękne widoki, a niektóre pokoje mają bezpośrednie zejście z tarasu prosto do basenu. Hotel jest też w bardzo dobrym stanie więc nie będzie wymagał dużych nakładów na renowację. Pierwszych gości w White Olive Elite Rethymno powitamy już na wiosnę 2020, a na kolejne lata planujemy dalsze inwestycje związane z tym obiektem. – komentuje Grzegorz Baszczyński, Prezes Rainbow – W planach jest m.in. zakup okolicznego terenu i rozbudowanie części hotelowej tak by ostatecznie hotel na Krecie liczył do 150 pokoi. Podobnie jak w przypadku pozostałych naszych hoteli, w nowo przejętym hotelu na Krecie będziemy obsługiwać zarówno polskich jak i zagranicznych gości.”

A to już wiesz?  Animacje w Rainbow Tours

1 / 2

Hotel na Krecie to piąty obiekt sieci White Olive. Aktualnie  należą do niej  trzy hotele położone na Zakynthos i nowo zakupiony hotel na Rodos.  Wszystkie hotele White Olive działają w formule All Inclusive i operują albo w klasie PREMIUM dla standardu 4* lub  ELITE dla hoteli o standardzie 5*.  Po otwarciu hotelu na Krecie, sieć White Olive  będzie dysponować w sumie prawie 700 pokojami.

Długoterminowa umowa najmu kolejnego hotelu stanowi integralną część strategii rozwoju  własnej sieci hotelowej. Spółka ma w planie dalszy dynamiczny rozwój tego biznesu finansowany na razie ze środków własnych, a wkrótce m.in. ze środków Polskiego Fundusze Rozwoju, podpisana bowiem w lutym umowa inwestycyjna powinna wkrótce wejść w życie.

źródło: Biuro Prasowe Rainbow

Załączniki: Spółka zależna Rainbow pozyskuje nowy hotel na Krecie turystyka, wypoczynek, turystyka, wypoczynek - należąca do Rainbow Tours S.A.  spółka White Olive A.E. podpisała długoterminową umowę wynajmu nieruchomości hotelowej na greckiej wsypie Kreta

Hashtagi: #turystyka, wypoczynek #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy