Hotele Wiadomości Branżowe

Pierwszy obiekt Best Western w województwie świętokrzyskim

Pod koniec tego roku pod marką Best Western zacznie funkcjonować największe w województwie świętokrzyskim centrum konferencyjno-bankietowe – trzygwiazdkowy Hotel Łysogóry w Kielcach. Tym samym sieć obecna będzie już w dwunastu województwach.Zlokalizowany w centrum Kielc obiekt udostępnia blisko 150 pokoi, w tym 4 apartamenty, 2 restauracje, kawiarnię, 2 parkingi, pasaż handlowy oraz bogatą ofertę usług dodatkowych. Hotelowi goście mogą m.in. skorzystać z wypożyczalni samochodów, kasyna, klubu muzycznego czy gabinetu odnowy biologicznej.– Po ostatnim rozszerzeniu naszego portfolio o 4 nowe hotele, pod względem liczby posiadanych obiektów awansowaliśmy na drugą pozycję wśród zagranicznych sieci hotelowych obecnych w Polsce – mówi Ghoerghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę. –  Jeszcze w tym roku do Best Western przystąpią co najmniej 2 hotele, dzięki czemu nasza pozycja na polskim rynku znacząco się wzmocni – dodaje Cristescu.Głównym atutem Hotelu Łysogóry jest nowoczesne centrum konferencyjne dysponujące 4 klimatyzowanymi salami o łącznej powierzchni 1100 m2, które po

Pod koniec tego roku pod marką Best Western zacznie funkcjonować największe w województwie świętokrzyskim centrum konferencyjno-bankietowe ? trzygwiazdkowy Hotel Łysogóry w Kielcach. Tym samym sieć obecna będzie już w dwunastu województwach.

Zlokalizowany w centrum Kielc obiekt udostępnia blisko 150 pokoi, w tym 4 apartamenty, 2 restauracje, kawiarnię, 2 parkingi, pasaż handlowy oraz bogatą ofertę usług dodatkowych. Hotelowi goście mogą m.in. skorzystać z wypożyczalni samochodów, kasyna, klubu muzycznego czy gabinetu odnowy biologicznej.

? Po ostatnim rozszerzeniu naszego portfolio o 4 nowe hotele, pod względem liczby posiadanych obiektów awansowaliśmy na drugą pozycję wśród zagranicznych sieci hotelowych obecnych w Polsce ? mówi Ghoerghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę.
?  Jeszcze w tym roku do Best Western przystąpią co najmniej 2 hotele, dzięki czemu nasza pozycja na polskim rynku znacząco się wzmocni ? dodaje Cristescu.

Głównym atutem Hotelu Łysogóry jest nowoczesne centrum konferencyjne dysponujące 4 klimatyzowanymi salami o łącznej powierzchni 1100 m2, które po połączeniu, wraz z foyer mogą pomieścić nawet do 1000 osób. Doświadczenie zespołu pracującego w Hotelu Łysogóry zostało już wielokrotnie docenione przez organizatorów dużych, ogólnopolskich konferencji, takich jak np. I Forum Polski Wschodniej ?Eastern Poland Business Forum? czy ogólnopolska prezentacja dla dziennikarzy Fiata 500.

Jednym ze znaków charakterystycznych budynku jest stylizowana elewacja z przeszklonym zadaszeniem podjazdu oraz zewnętrzne, panoramiczne windy. Powstały one podczas procesu gruntownej modernizacji oraz rozbudowy, któremu obiekt został poddany w ostatnich latach.

Koszt ostatniego etapu renowacji wyniósł ok. 10 mln zł. Część środków pochodziła z dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na które hotel zawarł umowę pod koniec 2010 roku.

? Realizacja projektu zakończyła się we wrześniu. Obecnie jesteśmy na etapie jego rozliczania i kontroli przeprowadzanej przez Urząd Marszałkowski ? mówi Piotr Dwurnik, dyrektor Przedsiębiorstwa Turystycznego Łysogóry. W ramach prac modernizacyjnych wymienione zostały m.in. instalacje oraz wyposażenie w ponad 60 pokojach. Ponadto w hotelu wydzielono strefy pożarowe, zainstalowano systemy parkingowe i monitoring, a także zamontowano nową klimatyzację.

A to już wiesz?  Polacy latają ? idealnego towarzysza podróży znajdziesz na Facebooku

? W ostatnich latach w województwie świętokrzyskim powstało wiele nowych obiektów, zarówno tych w standardzie podstawowym, jak i pięciogwiazdkowym. Myślę, że zainwestowane w modernizację środki, rozpoznawalność marki Best Western oraz dostęp do nowych kanałów sprzedaży, takich jak wspólny, międzynarodowy system rezerwacyjny, stanowić będą o naszej przewadze nad konkurencją w regionie ? podsumowuje Piotr Dwurnik.

O sieci Best Western

Best Western to największa na świecie rodzina hotelowa, która świętuje w tym roku 66 lat swojej działalności. Do sieci należy obecnie ponad 4 000 hoteli w ponad 100* krajach na całym świecie. Działają one pod trzema markami: BEST WESTERN, BEST WESTERN PLUS oraz BEST WESTERN PREMIER. To, co łączy obiekty Best Western to jakość i standard obsługi klientów, wspólny system rezerwacyjny oraz programy sprzedażowo ? marketingowe. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Każdego dnia goszczą łącznie setki tysięcy gości. Best Western Hotels Osuuskunta, określany też jako Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, jest siedzibą biura reprezentującego sieć Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich oraz w Polsce.

 * Liczby podane są w przybliżeniu i mogą ulegać zmianom.

 

Źródło Best Western Hotels Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy