Biznes turystyka

Pieniądze w podróży – czyli bezpieczne wydatki na wakacjach

Pieniądze w podróży – czyli bezpieczne wydatki na wakacjach
Dlaczego trzeba zwracać uwagę na przewalutowanie oraz jak tanio płacić za granicą podpowiada kantor

Data publikacji: 2014-06-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pieniądze w podróży – czyli bezpieczne wydatki na wakacjach
Kategoria: Turystyka, BIZNES

Dlaczego trzeba zwracać uwagę na przewalutowanie oraz jak tanio płacić za granicą podpowiada kantor Pomarańczarnia.pl

Kiedy już odliczamy dni do rozpoczęcia naszego urlopu i planujemy wypad za granicę, warto zastanowić się nad odpowiednim, to znaczy bezpiecznym i tanim sposobem przechowywania pieniędzy w podróży. O tym jak to zrobić, dlaczego trzeba zwracać uwagę na przewalutowanie oraz jak tanio płacić za granicą podpowiada kantor Pomarańczarnia.pl

„Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy” – mawiała swego czasu Merlin Monroe. Parafrazując to powiedzenie można stwierdzić, że pieniądze szczęścia nie dają, ale wakacje z odpowiednią ilością gotówki w portfelu już tak. Skuteczne przygotowanie się do zagranicznego wyjazdu oprócz spakowania walizki, zaplanowania atrakcji i kierunków zwiedzania, to także gospodarowanie pieniędzmi w podróży. Jeżeli nie chcesz wrócić z debetem na koncie zastosuj się do poniższych. wskazówek.

Przewalutowanie

W momencie, gdy zdecydujemy się płacić kartą podczas zagranicznego wyjazdu, warto poznać zasady przewalutowania. Termin ten oznacza sprzedaż oraz kupno pieniędzy w określonej walucie po określonym kursie walutowym. Pojawia się ono w momencie, kiedy będąc na przykład we Francji, będziesz chciał wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie lub zapłacić kartą w sklepie. Warto zwrócić uwagę na to zjawisko ponieważ może ono nas drogo kosztować. Chodzi głównie o to, że banki przeliczają złotówki na obce waluty po niezbyt korzystnych kursach. Podwójny problem może pojawić się jeśli z powodów technicznych będziemy narażeni na podwójne przewalutowanie.

Zapytasz na czym polega podwójne przewalutowanie? Otóż następuje ono w momencie, gdy tą samą kartą zapłacisz za transakcję, której walutą jest np. frank szwajcarski. Wtedy najpierw nastąpi przewalutowanie ze szwajcarskiej waluty na euro, a następnie z euro na polskie złotówki.

A to już wiesz?  9,2 mld USD* - wartość historycznego zamówienia Emirates na silniki Rolls-Royce’a do A380

Dlatego przed wyjazdem zapytaj się w swoim banku, w jakiej walucie rozliczana jest Twoja karta płatnicza. Najczęściej jest to euro, bądź w niewielu przypadkach dolar. Dlatego jeżeli podróżujesz po Europie i Twoja karta jest rozliczana w europejskiej walucie to nie musisz się martwić o podwójne przewalutowanie.

Konto walutowe

„Chcąc uniknąć przewalutowania, warto zastanowić się nad założeniem konta walutowego. Zalet takiego rozwiązania jest kilka. Po pierwsze, przy dostępie do internetu, możemy w każdej chwili wymienić pieniądze. Po drugie, dzięki e-kantorom lub platformą wymiany społecznościowej zrobimy to po znacznie korzystniejszym kursie, niż w tradycyjnym kantorze. I wreszcie po trzecie zaoszczędzimy czas i nerwy.”  – podpowiada Magdalena Hubka z kantoru internetowego pomarańczarnia.pl.

Konto walutowe potrzebne jest do wykonywania operacji w walucie, a bank w takim przypadku nie zarabia na przewalutowaniu. Jesteś gotowy założyć takie konto? Pamiętaj zwrócić uwagę na kilka aspektów:

Opłata za prowadzenie konta,
Dostęp do internetu – szybko zarządzimy pieniędzmi w podróży,
Wybrać konto odpowiadające naszym potrzebą,
Koszt wypłaty gotówki za granicą,
Koszty dokonania przelewów krajowych i zagranicznych.

Konta walutowe dostępne są najczęściej w czterech walutach: euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie i funty szterlingi.

http://pomaranczarnia.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pieniądze w podróży – czyli bezpieczne wydatki na wakacjach Turystyka, BIZNES - Dlaczego trzeba zwracać uwagę na przewalutowanie oraz jak tanio płacić za granicą podpowiada kantor Pomarańczarnia.pl
Hashtagi: #Turystyka #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy