Biznes ekonomia finanse turystyka Wypoczynek

„Malachit” z wyższym standardem

Spółka INTERFERIE wybrała już firmę, która opracuje projekt budowlany aquaparku, jaki powstanie przy hotelu górskim „Malachit” w Świeradowie-Zdroju, rozpisano też przetarg na inwestora zastępczego. Wraz z rozbudową obiektu przeprowadzony zostanie jego gruntowny remont. A już teraz w hotelu trwają prace modernizacyjne, mające na celu odświeżenie kawiarni oraz części

Data publikacji: 10.05.2011

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Malachit” z wyższym standardem

Kategoria: turystyka, wypoczynek, ekonomia, biznes, finanse

Spółka INTERFERIE wybrała już firmę, która opracuje projekt budowlany aquaparku, jaki powstanie przy hotelu górskim „Malachit” w Świeradowie-Zdroju, rozpisano też przetarg na inwestora zastępczego. Wraz z rozbudową obiektu przeprowadzony zostanie jego gruntowny remont. A już teraz w hotelu trwają prace modernizacyjne, mające na celu odświeżenie kawiarni oraz części wspólnych.

Spółka INTERFERIE wybrała już firmę, która opracuje projekt budowlany aquaparku, jaki powstanie przy hotelu górskim „Malachit” w Świeradowie-Zdroju, rozpisano też przetarg na inwestora zastępczego. Wraz z rozbudową obiektu przeprowadzony zostanie jego gruntowny remont. A już teraz w hotelu trwają prace modernizacyjne, mające na celu odświeżenie kawiarni oraz części wspólnych.

 – Firma, z którą podpisaliśmy umowę, przygotuje najpóźniej do końca lipca bieżącego roku projekt budowlany na bazie gotowej koncepcji architektonicznej – mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE. – Planujemy nieco wcześniej rozpisać przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji, tak aby budowa rozpoczęła się już z początkiem sierpnia. Według naszych planów dobudowana część z aquaparkiem ma pod koniec listopada osiągnąć stan surowy, a inwestycja wraz z modernizacją zakończy się w kwietniu 2012 roku. Chcielibyśmy, aby „Malachit” służył zarówno mieszkańcom i gościom, ale również i kibicom, którzy przyjadą do Polski w związku z mistrzostwami Euro 2012.

Przypomnijmy, że koncepcja architektoniczna zakłada wzniesienie nowego skrzydła hotelowego, które mieścić będzie mini aquapark ze strefą relaksacyjną. Obiekt o powierzchni użytkowej około 1300 mkw. posiadać będzie główny basen z lądowiskami dwóch zjeżdżalni, a także część wypoczynkową z mniejszymi basenami oraz sauną i leżakami. Aquapark w „Malachicie” będzie mógł przyjąć około 150 osób.

A już teraz rozpoczęły się w „Malachicie” prace mające na celu gruntowną odnowę obiektu przed Euro 2012. Pierwszym etapem jest przebudowa istniejącej kawiarni – ma ona na celu zarówno odmalowanie i odświeżenie wnętrza, jak i usprawnienie obsługi. Dzięki zamontowaniu opuszczanej ścianki w formie rolety możliwe jest wydzielenie kameralnej salki konferencyjnej do dyspozycji gości, a odmienne zaaranżowanie przestrzeni pozwoli obsłudze na szybsze i wygodniejsze realizowanie zamówień gości. W hotelu wymieniane będą meble i wykładziny w holach, nowe meble pojawią się też w kawiarni. Natomiast wraz z początkiem prac budowlanych przy aquaparku rozpocznie się kolejny etap modernizacji „Malachitu”: odnowienie elewacji połączone z ocieplaniem budynku i remontem balkonów. Wtedy też wewnątrz hotelu przeprowadzone zostanie malowanie pokojów i częściowa wymiana mebli.

A to już wiesz?  Nocne marki kupują w Triadzie

– Modernizacja „Malachitu” jest znaczącą inwestycją dla spółki, dlatego też przygotowywaliśmy się do niej od pewnego czasu. Ponieważ jesteśmy w trakcie procedur i nie mamy jeszcze wyłonionego generalnego wykonawcy aquaparku, nie chciałbym w tej chwili określać kosztów zakładanych prac – wyjaśnia prezes Milanowski.

Oferty w przetargu na inwestora zastępczego składać można do 12 maja br.

źródło: Biuro Prasowe Interferie

Załączniki: „Malachit” z wyższym standardem turystyka, wypoczynek, ekonomia, biznes, finanse - Spółka INTERFERIE wybrała już firmę, która opracuje projekt budowlany aquaparku, jaki powstanie przy hotelu górskim „Malachit” w Świeradowie-Zdroju, rozpisano też przetarg na inwestora zastępczego. Wraz z rozbudową obiektu przeprowadzony zostanie jego gruntowny remont. A już teraz w hotelu trwają prace modernizacyjne, mające na celu odświeżenie kawiarni oraz części wspólnych.

Hashtagi: #turystyka, wypoczynek #ekonomia, biznes, finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy