hobby turystyka Wypoczynek zainteresowania

Jak wybrać najlepszy hotel zgodnie z ulubionym rodzajem aktywności? Podpowiada KAYAK.pl

Warszawa, 9 sierpnia 2016 r.

Data publikacji: 09.08.2016

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak wybrać najlepszy hotel zgodnie z ulubionym rodzajem aktywności? Podpowiada KAYAK.pl

Kategoria: zainteresowania, hobby, turystyka, wypoczynek

Warszawa, 9 sierpnia 2016 r. —

Miłośnicy nowych smaków, którzy w sierpniu planują wyjazd do Warszawy, powinni odwiedzić czterogwiazdkowy hotel Mamaison Residence Diana.
Entuzjaści zabytków najważniejsze atrakcje Krakowa będą mieli na wyciągnięcie ręki podczas pobytu w hotelu Santi.
Goście zatrzymujący się we Wrocławiu w hotelu Sofitel Wrocław Old Town nie będą musieli długo szukać ciekawych miejsc na wieczorne wyjścia.

Warszawa, 9 sierpnia 2016 r. — Serwis KAYAK.pl wzbogacił swoją wyszukiwarkę hoteli o nową funkcję heat map. Jak ona działa? Jest to mapa aktywności, która umożliwia użytkownikom przeglądanie najpopularniejszych obszarów danego miasta pod kątem ulubionych atrakcji— zwiedzania, jedzenia, zakupów i rozrywki. W oparciu o nową funkcję serwis sprawdził,  w jakich hotelach powinni się zatrzymać podróżni, którzy w tym miesiącu planują wizytę w jednym z najpopularniejszych polskich miast.

Najlepsze hotele według 4 ulubionych aktywności w najpopularniejszych miastach Polski

Miasto

Zwiedzanie

Jedzenie

Rozrywka

Zakupy

Warszawa

Dom Literatury, 3*

Mamaison Residence Diana, 4*

Mamaison Residence Diana, 4*

Mamaison Residence Diana, 4*

232 zł/noc

 245 zł/noc

245 zł/noc

245 zł/noc

Kraków

Hotel Santi, 4*

Bonerowski Palace, 5*

Spiski Palace, 4*

 

Bonerowski Palace, 5*

 

 430 zł/noc

808 zł/noc

312 zł/noc

 149 zł/noc

Wrocław

 

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

 

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

Sofitel Wrocław Old Town, 5*

 253 zł/noc

253 zł/noc

 253 zł/noc

 253 zł/noc

Łódź

Novotel Łódź Centrum, 4*

Novotel Łódź Centrum, 4*

Novotel Łódź Centrum, 4*

Novotel Łódź Centrum, 4*

 191 zł/noc

191 zł/noc

191 zł/noc

191 zł/noc

Poznań

Don Prestige Residence, 4*

A to już wiesz?  Wyjątkowy Dzień Kobiet? Oto 3 miejsca, w które możesz zabrać ukochaną

Hotel Shanti, 4*

Hotel Shanti, 4*

Hotel Shanti, 4*

 200 zł/noc

 198 zł/noc

 198 zł/noc

 198 zł/noc

Odkrywanie skarbów Krakowa

Kraków to nowoczesne miasto o wielowiekowej tradycji. Miłośnicy zabytków nie mogą tam narzekać na brak wrażeń. Kto chce pozostać w historycznym centrum miasta, powinien zdecydować się na nocleg w Hotelu Santi, którego lokalizacja idealnie nadaje się dla fanów zwiedzania. Hotel znajduje się zaledwie kilka minut od takich atrakcji, jak Rynek Główny, Barbakan, Zamek Królewski na Wawelu czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W sierpniu ceny jednego noclegu w hotelu zaczynają się od 420 złotych.

Kuchnie świata w Warszawie

W stolicy ciekawych miejsc na wieczorne wyjścia czy wizyty w restauracjach nie brakuje. Dla smakoszy, którzy podczas zwiedzania miasta pragną również odkrywać nowe smaki, dobrym pomysłem będzie pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Mamaison Residence Diana. Położony w samym centrum miasta, w najbliższej okolicy słynących z bogactwa barów i restauracji ulic Chmielnej i Nowego Światu, hotel oferuje pokoje w cenie od 245 złotych za noc. Kulinarne przygody podróżni mogą rozpocząć od odwiedzin we włoskiej restauracji Mąka i Woda, mieszczącej się tuż obok hotelu.

Wrocław — miasto kultury i rozrywki

Koncert, wystawa czy wieczorna impreza? Tegoroczna Europejska Stolica Kultury może bez wątpienia pochwalić się bogatym programem rozrywek. Entuzjaści imprez powinni zaplanować wieczorne wyjście do klubu Heca, który słynie nie tylko z dobrej muzyki, ale także z pysznych autorskich koktajli. Za noc w pobliskim hotelu Sofitel Wrocław Old Town podróżni w sierpniu zapłacą od 253 złotych. Hotel może pochwalić się doskonałą lokalizacją w najpopularniejszej części Wrocławia oraz bliskością zabytków, licznych sklepów i restauracji.

Zakupy i sztuka

Poznańskie Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar to niepowtarzalne miejsce, które łączy w sobie galerię handlową z galerią sztuki. Budynek został zaprojektowany na bazie zabytkowego browaru Huggerów i swoją architekturą nawiązuje do jego przemysłowego charakteru. Stary Browar to jedno z najbardziej niezwykłych centrów handlowych, cieszące się międzynarodowym uznaniem i wielokrotnie nagradzane. Podróżni, którzy przy okazji odwiedzin w Poznaniu pragną udać się na zakupy, powinni zatrzymać się w czterogwiazdkowym Hotelu Shanti, który od Starego Browaru znajduje się w odległości zaledwie krótkiego spaceru.

A to już wiesz?  Stavanger – norweska stolica śledzia, ropy naftowej i street artu

Jak to działa?

Korzystanie z nowej funkcji jest naprawdę proste. Użytkownicy KAYAK.pl, którzy planują wizytę w dowolnym mieście, mogą wspomóc się mapą aktywności podczas wyszukiwania noclegu. By ją wypróbować, wystarczy po załadowaniu wyników wyszukiwania przejść do widoku mapy. W oparciu o jej sugestie, jeszcze przed podjęciem decyzji o rezerwacji hotelu, można sprawdzić, jakie części miasta cieszą się największą popularnością w czterech różnych kategoriach: zwiedzania, jedzenia, zakupów i rozrywki.

— KAYAK stawia sobie za cel ułatwianie planowania i organizowania podróży — podkreśla Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję. — Nasze badania dostarczają praktycznych informacji, które pozwalają podróżnym dokonywać lepszych wyborów i  bardziej świadomych decyzji. Dodatkową funkcję mapy cieplnej wprowadziliśmy, aby użytkownicy mogli zaczerpnąć więcej informacji o hotelu, w którym zamierzają się zatrzymać i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, w zależności od ulubionego sposobu spędzania wolnego czasu — dodaje Pershina.

Uwagi

Analiza została przeprowadzona w oparciu o dane mapy aktywności (heat map) na KAYAK.pl. Ceny podane zostały w złotówkach i dotyczą pobytu w hotelu na jedną noc dla dwóch osób w sierpniu 2016 roku. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być już dostępne. Informacje o atrakcjach, restauracjach, klubach, wydarzeniach muzycznych oraz centrach handlowych zostały opracowane pod względem bliskości do hoteli i zgromadzone na KAYAK.pl w lipcu 2016 roku.

źródło: Biuro Prasowe KAYAK

Załączniki: Jak wybrać najlepszy hotel zgodnie z ulubionym rodzajem aktywności? Podpowiada KAYAK.pl zainteresowania, hobby, turystyka, wypoczynek - Warszawa, 9 sierpnia 2016 r. —

Hashtagi: #zainteresowania, hobby #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy