styl życia turystyka Wypoczynek

5 propozycji na zimowy urlop bez nart według KAYAK.pl

Data publikacji: 25.01.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 5 propozycji na zimowy urlop bez nart według KAYAK.pl Kategoria: styl życia, turystyka, wypoczynek Zespół wyszukiwarki KAYAK.pl przygotował

Data publikacji: 25.01.2016

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 5 propozycji na zimowy urlop bez nart według KAYAK.pl

Kategoria: styl życia, turystyka, wypoczynek

Zespół wyszukiwarki KAYAK.pl przygotował kilka propozycji dla osób marzących o zimowym urlopie z dala od stoków narciarskich

Przed chłodnymi miesiącami można uciec do słonecznych Aten już od 202 złotych*
Saariselkä w Finlandii to miejsce nie tylko dla amatorów śnieżnych sportów, lecz również wymarzone miasto dla miłośników natury. Zorzę polarną możemy podziwiać już za 576 złotych*.

Warszawa, 25 stycznia 2016 – Co roku w okresie ferii zimowych pojawia się wiele ofert wyjazdowych. Najczęściej są to miejsca, w których fani sportów zimowych odnajdą swój raj na stokach. Jednak co zrobić, gdy ktoś przekonał się już, że narciarstwo nie jest dla niego? Przy użyciu swojej funkcji Explore, KAYAK.pl przygotował zestawienie pięciu wyjątkowych miejsc, w których w ferie na pewno nie będzie nudno.

Ateny od podszewki

Polacy kochają podróżować do Grecji – z analizy danych przeprowadzonej przez KAYAK.pl wynika, że Ateny zajmują wysokie, piąte miejsce, na liście najpopularniejszych kierunków podróży w Europie. Zima to najlepszy czas na poznanie tego miasta, zwanego kolebką europejskiej kultury. Nie tylko ze względu na tańsze ceny pokoi, często nawet o połowę w porównaniu do sezonu letniego, ale przede wszystkim dlatego, że to czas, w którym można doświadczyć prawdziwych Aten – bez tłumu zwiedzających. To szansa, żeby „wejść w skórę” Greka, poczuć się jak miejscowy, a nie turysta. Ponadto, pod koniec lutego wydaje się, jakby lato już zawitało do miasta. Na ulice wychodzi tłum młodych, radosnych, kolorowo przebranych ludzi. To wtedy rozpoczyna się jedno z największych greckich świąt – karnawał Apokreas. Grecy obchodzą go przez trzy tygodnie, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W całym mieście odbywają się liczne bale karnawałowe i parady. Kulminacja Apokreas następuje w „Czysty Poniedziałek”, czyli pierwszy dzień Wielkiego Postu, kiedy to całe niebo pokrywa się ręcznie robionymi latawcami, puszczanymi przez całe rodziny.

A to już wiesz?  Poznaj kulinarne zwyczaje Turcji

Bilety lotnicze do Aten dostępne są już od 202 złotych*.

Świętowanie chińskiego Nowego Roku w Singapurze  

2016 rok dopiero się rozpoczął, ale dla większości szaleństwa sylwestrowej nocy są już mniej lub bardziej mglistym wspomnieniem. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać kolejnego sylwestra, KAYAK.pl ma rozwiązanie – obchody chińskiego Nowego Roku. Gdzie najlepiej je celebrować? W Singapurze, państwie-mieście pełnym kolorów, tańców i ciągłego ucztowania. Co roku władanie w chińskim zodiaku przejmuje inne zwierzę – rok 2016 to czas czerwonej małpy. Chiński Nowy Rok rozpoczyna się 8 lutego, ale podczas gdy nasz sylwester trwa zaledwie jedną noc, spragnieni świętowania mieszkańcy rozpoczynają celebrację już trzy tygodnie wcześniej! Singapur oferuje wszystkim odwiedzającym niezapomniane przeżycia. To unikalne połączenie starożytnych zwyczajów i nowoczesnej zabawy. Na turystach na pewno duże wrażenie zrobią tamtejsze ulice, wprost tonące w kolorowych dekoracjach, na których można podziwiać parady i rytualny taniec lwa. Zgodnie z tradycją, aby zapewnić sobie szczęście w kolejnym roku, należy podzielić się z najbliższymi mandarynkami, które są symbolem bogactwa i pomyślności.     

Ceny lotów do Sinagpuru zaczynają się od 1898 złotych*.

Spróbuj sandboardingu w Peru

Dla tych, którzy nie cierpią zimy i chcą zażyć trochę słońca, Peru jest świetnym rozwiązaniem. Temperatura w tym czasie nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza, więc można się cieszyć piękną i słoneczną pogodą. Jest to także świetny kierunek dla osób pragnących aktywnego wypoczynku – bo co może być lepszego niż sandboarding? Ta, coraz bardziej popularna, dyscyplina sportu jest alternatywą dla tradycyjnych sportów zimowych. Sandboarding to – jak sama nazwa wskazuje – połączenie snowboardingu z surfingiem, tylko, że uprawia się go na piasku. Jednym z najbardziej docenianych przez amatorów tego sportu miejsc jest Huacachina, magiczna oaza malowniczo usytuowana wśród ogromnych pustynnych wydm, pośrodku której znajduje się zielona laguna. Po sportowym szaleństwie można odpocząć podziwiając zapierający dech w piersiach zachód słońca.

A to już wiesz?  Wyniki badania Holiday Barometer 2017

Ceny lotów do Limy, znajdującej się 273 km od Huacachina, rozpoczynają się od 3665 złotych*.

Nocleg w igloo w Saariselkä w Finlandii

Safari z reniferami, podziwianie zorzy polarnej, snowmobiling… to tylko kilka z wielu atrakcji czekających na podróżnych w Saariselkä. Miejscowość znajduje się na dalekiej północy, dlatego to świetna okazja, żeby przeżyć arktyczną przygodę. Spragnionym wyjątkowych wrażeń polecamy noc pod gwieździstym niebem, gdzie bez wychodzenia z łóżka można zachwycać się widokiem zorzy polarnej w jednym z 40 przeszklonych igloo w Hotel & Igloo Village. W ciągu dnia goście mogą spróbować typowych fińskich przysmaków w jednej z największych śnieżnych restauracji lub zrelaksować się w największej na świecie saunie dymnej.

Podróż do Finlandii to koszt od 576 złotych.

Daj się porwać atmosferze festiwalu Montréal en Lumière – Montreal, Canada

Zima w Montrealu to zdecydowanie nie czas na ukrywanie się przed mrozem w domu. Miasto całe przykryte białym puchem wygląda szczególnie urokliwie i całkiem inaczej niż latem. Co więcej, zimą Montreal zmienia się w … prawdziwe centrum rozrywki. Pomiędzy 18 lutego a 5 marca odbywa się tu jeden z największych zimowych festiwali na świecie – „Montréal en Lumière”. Co roku do miasta przyjeżdżają miliony turystów, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Montréal en Lumière to unikatowe połączenie sztuki scenicznej, muzyki, międzynarodowej kuchni, a także rekreacyjnych zajęć dla całej rodziny, zapierających dech w piersiach pokazów świetlnych i pirotechnicznych, a także łyżwiarstwa.

Bilety z Warszawy do Montrealu kosztują w przybliżeniu 2384 złotych*.

„Jednym z celów KAYAK-a jest pomaganie użytkownikom w zdobyciu jak najlepszych doświadczeń z podróży i zainspirowanie ich do poszerzenia swoich horyzontów. Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki naszemu narzędziu Explore możemy zaproponować wyjątkowe miejsca na niezapomniane wakacje, dla tych, którzy marzą o spędzeniu swojego zimowego urlopu z dala od narciarskich stoków” – podkreśla Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję.

A to już wiesz?  Skyscanner: ucieknij od letnich upałów

UWAGI

*Powyższe ceny zostały podane zgodnie z wyszukiwaniami z dnia 12 stycznia 2016 r., dokonanymi na KAYAK.pl i dotyczącymi podróży w okresie „zima 2016”. Artykuł powstał w oparciu o wyszukiwania lotów klasy ekonomicznej, ujęte w 48-godzinnym przedziale czasowym. Taryfy zawierają wszystkie podatki, ale mogą nie zawierać opłaty za bagaż pobieranej przez przewoźnika. Ze względu dostępność lotów i miejsc w samolotach, bieżąca oferta może nie być dostępna we wszystkich dniach. Ceny mogą ulec zmianie, mogą się różnić lub nie być dostępne.

źródło: Biuro Prasowe KAYAK

Załączniki: 5 propozycji na zimowy urlop bez nart według KAYAK.pl styl życia, turystyka, wypoczynek -

Hashtagi: #styl życia #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy