transport turystyka Wypoczynek

Studia za granicą? Najpierw bilet!

Data publikacji: 26.10.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Studia za granicą? Najpierw bilet! Kategoria: transport, turystyka, wypoczynek KAYAK.pl przedstawia porady dla studentów planujących studia za granicą

Data publikacji: 26.10.2015

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Studia za granicą? Najpierw bilet!

Kategoria: transport, turystyka, wypoczynek

KAYAK.pl przedstawia porady dla studentów planujących studia za granicą

Warszawa, 26 października 2015 r. – Początek roku akademickiego to doskonały moment na rozpoczęcie starań o przyjęcie na zagraniczną uczelnię, np. w ramach programu Erasmus. Nauka za granicą to z pewnością niezapomniana przygoda. Zanim jednak student otworzy nowy rozdział w swoim życiu, musi zaplanować kilka rzeczy. Jedną z nich jest wyprowadzka z rodzinnego miasta. Im wcześniej zacznie planowanie, tym lepiej. Eksperci od podróży serwisu KAYAK.pl radzą, jak przygotować się do studiów za granicą.

Czas na nowy start w życiu

Na liście rzeczy do zrobienia na pierwszym miejscu powinny znaleźć się rezerwacja lotu i zdobycie wizy. O wszystkim decyduje czas. Kiedy najlepiej rezerwować loty do różnych regionów świata? Wie to KAYAK.pl – w przypadku miejscowości położonych w Europie, Polacy powinni zarezerwować bilet około dwóch miesięcy przed planowaną datą wylotu. Jeśli chodzi o inne kierunki, trzeba zaplanować podróż z nieco większym wyprzedzeniem – na przykład najlepsze oferty do Azji można znaleźć na pięć miesięcy przed wyjazdem. Ponieważ największą popularnością wśród polskich studentów, udających się na wymianę, cieszą się uczelnie europejskie, eksperci KAYAK-a sprawdzili, jakie lotniska znajdują się najbliżej czołowych uniwersytetów w Europie oraz ile kosztuje najtańszy bilet w jedną stronę.

 

Kraj

Miasto

Najniższa cena

Najbliższe lotniska

(w promieniu 120 km)

Szwecja

Göteborg

40,00 zł

GOT / THN

Belgia

Bruksela

40,00 zł

BRU / CRL / ANR

Francja

Paryż

61,00 zł

CDG / ORY / BVA

Włochy

Rzym

91,00 zł

CIA / FCO

Włochy

Bolonia

112,00 zł

BLQ / PMF

Wielka Brytania

Oksford

114,00 zł

OXF / BZZ / LHR

Hiszpania

A to już wiesz?  Nowy specjalista ds. rezerwacji grupowych i korporacyjnych w Artery Hotels

Barcelona

122,00 zł

BCN / GRO /REU

Szwecja

Lund

126,00 zł

MMX /CPH

Portugalia

Porto

166,00 zł

OPO / VGO

Hiszpania

Sewilla

167,00 zł

SVQ / XRY / CDZ

Niemcy

Berlin

200,00 zł

TXL / SXF

Holandia

Amsterdam

220,00 zł

AMS / RTM /EIN

Portugalia

Lizbona

223,00 zł

LIS

Niemcy

Monachium

228,00 zł

MUC / AGB / OBF

Wielka Brytania

Cambridge

232,00 zł

CBG / STN / LTN

Francja

Lyon

342,00 zł

LYS / CMF /GNB

Belgia

Antwerpia

360,00 zł

ANR /BRU /EIN

Holandia

Rotterdam

396,00 zł

AMS / RTM /EIN

Porady dla studentów wybierających się za granicę

Aby pomóc studentom, wybierającym się na zagraniczną uczelnię, znaleźć najlepsze połączenie lotnicze, eksperci KAYAK-a stworzyli listę przydatnych wskazówek, które pomogą bezpiecznie rozpocząć nowy etap w życiu, a po drodze zaoszczędzić pieniądze.

Sprawdźcie opłaty za bagaż

Większość linii lotniczych, oferujących loty na terytorium Europy, bez dodatkowych opłat pozwala zabrać ze sobą jedną walizkę. Ponieważ studenci z reguły przeprowadzają się na dłuższy czas, aby przewieźć wszystkie niezbędne rzeczy, będą potrzebowali dodatkowego bagażu. Takie rozwiązanie z kolei wiąże się z większymi kosztami. Podróżni powinni wiedzieć, ile sztuk bagażu muszą zgłosić przy odprawie i zarejestrować go już podczas rezerwacji biletu, by uniknąć później wysokich opłat na lotnisku. Innym wyjściem jest przesłanie części rzeczy pocztą na nowy adres – niekiedy takie rozwiązanie jest tańsze i wygodniejsze, niż ciąganie ze sobą masy walizek.

Z przesiadką czy bez?

Do niektórych miejsc można znaleźć połączenie bezpośrednie, do innych można dotrzeć tylko z przesiadką. Dotyczy to głównie studentów, którzy wybierają się poza Europę. Jeśli podróżują do jednego z miast w Ameryce Północnej lub Południowej, Azji lub Afryce, będzie to prawdopodobnie lot z przesiadką. Wszystko zależy od doświadczenia w podróżowaniu w pojedynkę i chęci odkrywania nowych miejsc. Chodzi z jednej strony o komfort podróży, a z drugiej o możliwości finansowe – połączenia z przesiadką bywają tańsze od lotów bezpośrednich. Każda długa podróż samolotem wymaga odpowiednich przygotowań. Kilka wskazówek, jak przetrwać długi lot bez przesiadek, można znaleźć tutaj.

A to już wiesz?  Rainbow Tours S.A. podsumowuje III kwartały

Dowiedz się, ile zapłacisz za bilet

Rezerwacje lotów czasem wiążą się z nieprzyjemnymi niespodziankami, jak np. prowizje naliczane za płatności kartą kredytową. Kalkulator opłat KAYAK-a pozwala użytkownikom wybrać preferowaną formę płatności już podczas wyszukiwania połączenia lotniczego i wyświetla ostateczną cenę biletu, w tym dodatkowe opłaty. Wybierając najtańszy z dostępnych sposobów płatności, można obniżyć koszt wybranego lotu. Średnie opłaty za poszczególne formy płatności można znaleźć tutaj.

Spodziewaj się niespodziewanego

Nie wystarczy liczyć na to, że nic złego się nie stanie. Trzeba przygotować się na nieprzyjemne sytuacje, takie jak na przykład zgubienie czy kradzież dowodu osobistego. Dobrze jest zabrać ze sobą kopie najważniejszych dokumentów (dowodu/paszportu/książeczki zdrowia). Dzięki temu w przypadku ich utraty, każdy student będzie mógł pokazać je miejscowym władzom oraz potwierdzić swoją tożsamość i przysługujące prawa czy świadczenia. Znajomość danych kontaktowych władz lokalnych i przechowywanie ich zarówno na telefonie, jak i w formie papierowej, może uratować życie. I nie chodzi tylko o tak oczywiste organy, jak policja i służby medyczne czy ratownicze, ale także placówki dyplomatyczne w najbliższej okolicy.

W serwisie KAYAK szczycimy się tym, że udostępniamy naszym klientom narzędzia umożliwiające podejmowanie szybkich i rozsądnych decyzji o podróży. Funkcja przewidywania cen wskazuje najlepszy czas na rezerwację lotu, a kalkulator opłat oblicza koszt przelotu z uwzględnieniem płatności naliczanych przy zakupie biletu kartą kredytową. Jako specjaliści od podróży z radością dzielimy się naszą wiedzą z użytkownikami i opracowujemy porady związane z podróżowaniem – powiedziała Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK-a na Polskę i Rosję.

Uwagi: ceny biletów podano na podstawie wyszukiwań lotów w jedną stronę z lotnisk Warszawa-Okęcie i Warszawa-Modlin na okres w połowie stycznia (15-21.01.2016 r.), przeprowadzonych w serwisie KAYAK.pl 9 października 2015 roku.

źródło: Biuro Prasowe KAYAK

Załączniki: Studia za granicą? Najpierw bilet! transport, turystyka, wypoczynek -

Hashtagi: #transport #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy