transport turystyka Wypoczynek

Skyscanner przedstawia najlepiej oceniane linie lotnicze. EasyJet poleciał najwyżej

Data publikacji: 07.08.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Skyscanner przedstawia najlepiej oceniane linie lotnicze. EasyJet poleciał najwyżej Kategoria: transport, turystyka, wypoczynek Użytkownicy Skyscanner wzięli udział w

Data publikacji: 07.08.2015

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Skyscanner przedstawia najlepiej oceniane linie lotnicze. EasyJet poleciał najwyżej

Kategoria: transport, turystyka, wypoczynek

Użytkownicy Skyscanner wzięli udział w badaniu, mającym na celu określenie poziomu satysfakcji z usług linii lotniczych. Na podstawie badania powstał ranking, którego wyniki mogą zaskakiwać.

Mając do dyspozycji setki linii lotniczych latających na wielu trasach, podróżni mają tak wielki wybór, jak nigdy dotąd. Ten urodzaj może jednak sprawiać problem przy wyborze właściwej linii lotniczej – takiej, która zapewni bezstresową rezerwację i przelot – szczególnie, kiedy z konkretną linią zamierzamy lecieć po raz pierwszy.

Globalna wyszukiwarka podróży, Skyscanner, przybyła jednak z pomocą i sporządziła listę najlepiej ocenianych linii lotniczych. Lista powstała w oparciu o informacje zebrane od podróżujących osób z całego świata. Może więc być gwarantem jakości konkretnych linii i tego, że warto u nich zarezerwować bilety.

W rankingu pod uwagę brane były linie, które w ciągu miesiąca przewiozły ponad tysiąc pasażerów korzystających ze Skyscanner, a jednocześnie zostały ocenione przez przynajmniej 500 klientów. Ostateczna ocena linii lotniczej uzależniona była od czynników takich jak cena biletów, dostępność lotów, ukryte opłaty, intuicyjność strony internetowej linii lotniczej oraz od liczby skarg klientów związanych z rezerwacją lub problemów po dokonaniu rezerwacji. Co jednak ważne, nie była powiązana z przebiegiem samej podróży oraz warunkami i obsługą na pokładzie samolotu.

Na szczycie globalnego rankingu znalazł się EasyJet, a zaraz za nim linie Norwegian. Dobrze znane w Polsce, linie lotnicze Ryanair oraz Wizz Air, uplasowały się odpowiednio na piątym i dziewiątym miejscu w rankingu. Na liście znaleźli się również przewoźnicy mniej znani w naszym kraju, którzy nie mają siatki połączeń z Polską, ale są cenieni przez podróżnych z innych zakątków świata.

Ranking uwidocznił również wysokie oceny przyznawane tańszym przewoźnikom, którzy mimo potocznych opinii generalnie wypadli bardzo dobrze i wypchnęli z listy większość dużych linii. Może to sugerować, że przy rezerwowaniu biletów, duża część klientów przede wszystkim kieruje się ceną. Możliwość zabrania ze sobą bagażu rejestrowanego, komfort lotu, czy start i lądowanie na największych miejskich lotniskach prawdopodobnie schodzi na dalszy plan w starciu z oszczędnościami.

A to już wiesz?  Podróże łączone w PolskiBus.com!

Pełne zestawienie dziesięciu najlepiej ocenianych linii lotniczych prezentuje się następująco:

EasyJet (linie brytyjskie)
Norwegian (linie norweskie)
S7 Airlines (linie rosyjskie)
Pobeda (linie rosyjskie)
Ryanair (linie irlandzkie)
Vueling Airlines (linie hiszpańskie)
Air Asia (linie malezyjskie)
United (linie amerykańskie)
Wizz Air (linie węgierskie)
Jetstar (linie australijskie)

Powyższy ranking bazuje na ocenach zebranych w trakcie międzynarodowego badania. Linie lotnicze oceniali jednak także sami Polacy. W naszym przypadku, na czołowych miejscach rankingu również znaleźli się tani przewoźnicy. Trójka najwyżej ocenianych linii lotniczych przez Polaków wygląda następująco:

Norwegian (linie norweskie)
Ryanair (linie irlandzkie)
Wizz Air (linie węgierskie)

Magdalena Greloff, marketing manager Skyscanner, powiedziała: “W Skyscanner wiemy, że korzyścią, którą dajemy podróżnym, jest możliwość prostego, szybkiego i skutecznego porównania cen wszystkich światowych linii lotniczych w jednym miejscu. Zależy nam jednak na tym, by nie tylko mieć ofertę obejmującą cały świat, ale i dawać naszym klientom poczucie pewności, że podejmują właściwe decyzje dotyczące rezerwacji lotów, które znajdują dzięki Skyscanner. (…) Poprzez badanie jakości usług świadczonych przez poszczególne linie, możemy nie tylko wskazywać klientom najlepiej spisujące się firmy, ale także pomóc usprawnić usługi tym liniom, które nie znalazły się na liście.

źródło: Biuro Prasowe Skyscanner

Załączniki: Skyscanner przedstawia najlepiej oceniane linie lotnicze. EasyJet poleciał najwyżej transport, turystyka, wypoczynek -

Hashtagi: #transport #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy