hobby turystyka Wypoczynek zainteresowania

Jakie lotniska sprzyjają romantycznym pożegnaniom? Podpowiada KAYAK.pl

Data publikacji: 04.02.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jakie lotniska sprzyjają romantycznym pożegnaniom? Podpowiada KAYAK.pl Kategoria: zainteresowania, hobby, turystyka, wypoczynek Z okazji zbliżającego się święta zakochanych

Data publikacji: 04.02.2016

Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jakie lotniska sprzyjają romantycznym pożegnaniom? Podpowiada KAYAK.pl

Kategoria: zainteresowania, hobby, turystyka, wypoczynek

Z okazji zbliżającego się święta zakochanych wyszukiwarka turystyczna KAYAK stworzyła zestawienie najbardziej romantycznych lotnisk świata, porównując, ile darmowych minut na postój oferują pasażerom w strefach krótkiego parkowania

Co kraj, to obyczaj – prawidłowość tę potwierdzają czasy postoju w strefach ‘Kiss & Fly’, które różnią się znacząco w zależności od państwa.
Na lotniskach w Tokio czy na Majorce pożegnania mogą trwać nawet 30 minut, podczas gdy najdłuższy darmowy postój w Polsce wynosi 15 minut.
Lotnisko Chopina w Warszawie, podobnie jak wiele amerykańskich lotnisk, umożliwia jedynie odwiezienie bliskich bez bezpłatnego parkowania.

Warszawa, 4 lutego 2016 – Darmowe strefy krótkiego postoju można znaleźć na lotniskach na całym świecie. Umożliwiają one podróżnym i ich bliskim pożegnania bez konieczności płacenia za parking, ale tylko w ograniczonym czasie – stąd ich nazwa – „Kiss & Fly”, czyli „Pocałuj i leć”. Dla wielu ludzi miejsca te mają szczególną magię – to właśnie tam padają ostatnie słowa przed rozłąką. Z okazji walentynek KAYAK.pl porównał czasy bezpłatnego postoju na lotniskach na całym świecie i sprawdził, ile minut pozostaje podróżnym na uściski. Te niezwykle cenne informacje dla zakochanych przydadzą się jednak każdemu, kto planuje podróż samolotem. Pożegnania zawsze wydają się za krótkie, ale jak pokazuje zestawienie, niektóre lotniska są bardziej wyrozumiałe niż inne.

Według raportu KAYAK.pl najbardziej romantyczne lotniska można znaleźć w Hongkongu, Tokio i na Majorce. Podróżni mają tam do dyspozycji aż 30 minut na darmowy postój. Rzymskie lotnisko Fiumicino dysponuje specjalną strefą „Kiss & Go”, w której można zatrzymać się na 15 minut. Ten sam przedział czasowy bez dodatkowych opłat oferują również inne porty lotnicze w Dubaju, na wyspie Phuket, w Pradze oraz Kopenhadze.

A to już wiesz?  Statystyczny klient Groupon Travel to młoda kobieta, mieszkanka dużego miasta wybierająca wycieczkę w góry

Paryż – miasto zakochanych – nie pozostawia podróżnym wiele czasu na amory. Limit darmowego postoju na tamtejszym lotnisku to zaledwie 10 minut. Na głównych amerykańskich lotniskach w Nowym Jorku, San Francisco czy Los Angeles pożegnania to już czysta formalność. Jak tylko podróżni opuszczą samochód, ich bliscy muszą również opuścić strefę „Kiss & Fly”.

Na krajowych lotniskach długość trwania darmowego postoju w strefie „Kiss & Fly” jest również dość zróżnicowana. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje lotnisko Poznań-Ławica, które umożliwia 15-minutowe parkowanie bez dodatkowych opłat. Gdańsk-Rębiechowo, Warszawa-Modlin i Wrocław-Strachowice na pożegnanie oferują już tylko 10 darmowych minut, co w skali krajowej i tak daje im miejsce w czołówce. Wylatując z lotniska Kraków-Balice, ostatnie uściski trzeba wymienić w ciągu zaledwie 3 minut. Jeszcze mniej czasu na pożegnania mają podróżni na lotnisku Chopina w Warszawie – strefa „Kiss & Fly” jest dostępna, ale bez opcji postoju.

„KAYAK interesuje się podróżowaniem z każdej perspektywy”, przyznaje Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję. „Nawet kiedy miłość unosi się w powietrzu, reguły obowiązujące na lotniskach mogą ją szybko sprowadzić z powrotem na ziemię. KAYAK.pl wspiera podróżnych w planowaniu ich wyjazdów i z taką intencją powstało również powyższe zestawienie. Dzięki niemu można lepiej przygotować się na te ostatnie, emocjonalne chwile przed odlotem”.

UWAGI

*Podstawą powyższego zestawienia są najdłuższe czasy darmowych postojów, oferowane albo w strefach krótkiego postoju, albo na parkingach na lotniskach (o ile dostępne). Strefy odbioru pasażerów nie zostały uwzględnione. Parking „<2 minuty” oznacza zakaz opuszczania samochodu. Liczba minut darmowego postoju może ulec zmianie. Lotniska zostały wybrane pod względem liczby obsługiwanych pasażerów oraz popularności, zgodnie z kierunkami podróży najczęściej wyszukiwanymi na rok 2016 na europejskich stronach KAYAK oraz na stronach regionu Azji i Pacyfiku.

A to już wiesz?  Dokąd latamy z polskich lotnisk?

źródło: Biuro Prasowe KAYAK

Załączniki: Jakie lotniska sprzyjają romantycznym pożegnaniom? Podpowiada KAYAK.pl zainteresowania, hobby, turystyka, wypoczynek -

Hashtagi: #zainteresowania, hobby #turystyka, wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy