Święto wina Wine Days

10. edycja Sofitel Wine Days – święto wina na zakończenie lata

10. edycja Sofitel Wine Days – święto wina na zakończenie lata
Warszawa, 14 września 2021 r. 10. edycja Sofitel Wine Days – święto wina na zakończenie lata Marka Sofitel zaprasza wszystkich na wspólne świętowanie zbliżającego się

Warszawa, 14 września 2021 r.

10. edycja Sofitel Wine Days – święto wina na zakończenie lata

Marka Sofitel zaprasza wszystkich na wspólne świętowanie zbliżającego się winobrania. W trakcie 10. edycji Sofitel Wine Days goście będą mieli okazję rozsmakować się w winach rodem z Francji i Hiszpanii. Poznają też ekskluzywne dania przygotowane pod okiem najlepszych szefów kuchni. Hotele Sofitel w Sopocie i Warszawie zapraszają gości spragnionych przygody we francuskim stylu na wydarzenia w ramach Sofitel Wine Days do 31 października.
Sofitel, jako marka luksusowych francuskich hoteli, pragnie dzielić się wrażeniami płynącymi z delektowania się pierwszorzędnymi winami i towarzyszącymi im potrawami. Już po raz 10. zaprasza na Sofitel Wine Days, celebrowane na całym świecie w hotelach Sofitel, cykliczne święto francuskiej kultury wina. Wydarzenie skierowane jest do każdego, kto pragnie doświadczyć wykwintności, elegancji i szyku we francuskim stylu. W hotelach w Sopocie i Warszawie na gości czekają spotkania z sommelierami, degustacje i muzyka na żywo. Osoby, którym wina szczególnie przypadną do gustu, mogą liczyć na rabaty. Celebracja Sofitel Wine Days potrwa do 31 października 2021 roku.

Sofitel Grand Sopot – kultura i tradycja w nadmorskim klimacie
Ten wytworny hotel ze 100-letnią historią gwarantuje wyjątkowe doświadczenia związane z odpoczynkiem i doskonałą kuchnią. Obok prywatnej plaży, ogrodu i widoku na najdłuższe w Europie drewniane molo, teraz proponuje udział w celebracji francuskiej kultury wina. Odbywające się w ramach Sofitel Wine Days degustacje dostarczą gościom niezapomnianych wrażeń kulinarnych. Uświetni je wybór doskonałych serów z Francji i Polski, starannie wyselekcjonowanych tak, by dopełniły bukiet trunków. Znakomici barmani zaserwują cechujące się wyjątkowym smakiem koktajle na bazie win. Całość wzbogaci muzyka na żywo.

Sofitel Warsaw Victoria
Hotel zlokalizowany w samym sercu Warszawy, przy pl. Piłsudskiego, nieopodal Teatru Wielki, Ogrodu Saskiego czy Zamku Królewskiego. W trakcie Sofitel Wine Days, kulinarnym centrum stolicy we francuskim klimacie staje się La Brasserie Moderne, hotelowa restauracja. To w niej można rozmiłować się w winach pochodzących z najlepszych hiszpańskich winnic. O podniebienie zadba Szef kuchni Maciej Majewski, zachęcając do spróbowania pâté z kurzych wątróbek, piersi z kaczki z komosą ryżową i szpinakiem, czy tarty czekoladowej, które zaserwuje podczas wyjątkowej kolacji w dn. 23 września o godz. 19. Dodatkowo barmani zaproponują autorskie koktajle, których podstawę stanowią wina.

O Marce Sofitel

Sofitel Hotels & Resorts to marka hoteli będących ambasadorem nowoczesnego francuskiego stylu życia, kultury i sztuki na całym świecie. Założona w 1964 r., jest pierwszą międzynarodową marką luksusowych hoteli wywodzącą się z Francji. Oferuje ponad 120 eleganckich i wyjątkowych hoteli w najbardziej cenionych miejscach na świecie. Emanując wyrafinowanym i dyskretnym wyczuciem nowoczesnego luksusu, zawsze łączy odrobinę francuskiej dekadencji z lokalną kulturą. Kolekcja Sofitel obejmuje takie godne uwagi hotele jak Sofitel Paris Le Faubourg, Sofitel London St James, Sofitel Monachium Bayerpost, Sofitel Rio de Janeiro Ipanema, Sofitel Washington DC Lafayette Square, Sofitel Sydney Darling Harbour i Sofitel Bali Nusa Dua Beach Resort. Sofitel jest częścią grupy Accor, światowego lidera w dziedzinie podróży i stylu życia, która zaprasza gości do odkrywania wyjątkowych doznań w ponad 4 900 hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i rezydencjach, a także około 10 000 najlepszych domów prywatnych na całym świecie.